Centrum Medyczne "Gemini"
    A+ A- Reset
    A+ A- Reset
 
 

Dlaczego nie warto kupować aparatu słuchowego przez internet?Niedosłuch występuje głównie u osób starszych, jednak nie zawsze. Przyczyną problemów ze słuchem mogą być także pewne wady wrodzone, urazy, infekcje, leki ototoksyczne czy też długotrwałe przebywanie w głośnym środowisku. Obserwując u siebie pierwsze symptomy niedosłuchu, nie należy zwlekać i warto od razu udać się do specjalisty w celu wykonania niezbędnych badań oraz, jeśli okaże się to konieczne, przetestowania aparatów słuchowych.

Gdzie kupić aparat słuchowy?

Aby zakupić odpowiedni aparat słuchowy, należy udać się do specjalisty w tym zakresie. Dzięki temu można zyskać pewność, że urządzenie będzie odpowiednio dobrane do konkretnego ubytku słuchu. Wybór modelu zależy m.in. od głębokości niedosłuchu oraz osobistych preferencji względem funkcjonalności. Inwestycja w takie akcesorium powinna być dobrze przemyślana, natomiast zakupu warto dokonać w sprawdzonym i renomowanym miejscu.

Wybór aparatów słuchowych jest dość szeroki. Istnieją modele na baterie, jak również ładowalne. Dodatkowo większość aparatów słuchowych jest stosunkowo niewielkich rozmiarów, co spełni oczekiwania osób, które stawiają na dyskrecję. Aktualnie dostępne na rynku nowoczesne aparaty słuchowe posiadają wiele funkcji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, np. bezpośrednie strumieniowanie dźwięku z telefonu komórkowego do aparatów. Po wykonaniu niezbędnych badań audioprotetyk zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Przeanalizowane zostaną wszystkie trudności, z którymi zmaga się pacjent, a dodatkowo pod uwagę brane będą takie czynniki jak:

  • anatomiczna budowa ucha
  • stopień niedosłuchu
  • preferencje pacjenta
  • wygląd i funkcjonalności urządzenia


Dlaczego warto kupić aparat słuchowy w gabinecie protetyka słuchu?

Z roku na rok zwiększa się możliwość zakupu aparatu słuchowego przez internet, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Idealnie dobrane urządzenie jest w stanie zaproponować tylko specjalista w zakresie wad słuchu, po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań. Urządzenia zakupione przez internet mogą nie tylko nie spełnić wszystkich oczekiwań, ale mogą również doprowadzić do znacznego pogorszenia się słuchu. Ważnym aspektem jest również możliwość przetestowania aparatu słuchowego w domu, podczas codziennie wykonywanych czynności, którą oferuje duża ilość salonów protetycznych. To warte uwagi rozwiązanie, które pozwala na sprawdzenie urządzeń różnych producentów przed dokonaniem ostatecznej decyzji i zakupu aparatów. Podczas zakupu przez internet, taka możliwość  może być znacznie utrudniona lub w ogóle niedostępna. Dodatkowo przy zakupie aparatu przez internet nie ma możliwości wykonania indywidualnej wkładki usznej, która jest niezmiernie ważnym elementem prawidłowego dopasowania aparatu słuchowego.

Kupując aparat słuchowy w renomowanym gabinecie, można również liczyć na fachową pomoc i profesjonalną opiekę. Warto pamiętać, że pomimo niższych cen aparatów sprzedawanych przez internet, nie są one odpowiednim wyborem. Pacjent nie ma możliwości przetestowania urządzenia. Dodatkowo, w tego typu sprzedaży, brakuje wzięcia pod uwagę anatomii ucha, potrzebnej chociażby przy wyborze długości słuchawki do niektórych typów aparatów. Przy aparatach zakupionych przez internet nie ma opcji wykonania niezbędnych pomiarów, takich jak audiometria In situ czy pomiar sprzężenia. Może to  wpłynąć na gorsze funkcjonowanie urządzenia, a także na brak oczekiwanych efektów z protezowania, a co za tym idzie - brak pomocy dla osoby z niedosłuchem i niezadowolenie z dokonanego zakupu.

Materiał pochodzi z serwisu slyszymy.pl